Kniha Koncernová pětiletka

Sepsáno v roce 2003, vydáno v roce 2011 jako ebook. K zakoupení na Palmknihách, přímo na Apple iTunes Store (pro iPhone/iPad) a SmashWords pro všechny možné druhy čteček (formáty ePub/Mobi/PDF a další). 

Koncernová pětiletka, obálkaProlog

Denně si kupujete moje noviny, díváte se na moji televizi, posloucháte moje rádia, večer si sednete časopisům, které vydávám, nebo si otevřete knihu z mého nakladatelství. Když zavolám premiérovi na mobil, přeruší zasedání vlády, a dokonce i zubařka na mě má čas ještě tento týden. Vedu mediální koncern zaměstnávající tolik lidí, že by dali dohromady menší městys. Kdybych vám řekl, kolik dělá můj plat, záviděli byste mi.

A víte co? Já udělám něco lepšího.

Řeknu vám, jak žiju.

Abyste mi závidět přestali…

Takhle začíná kniha Koncernová pětiletka. Je to příběh vyprávěný ředitelem mediálního koncernu, jednoho z "kotrčníků mediálního kapitalismu". Politická jednání, zákulisní intriky, přepracovanost, mnohahodinové obídky s přáteli, kde se semele všechno. Něco na způsob červené knihovny pro pány - a následně, když se do příběhu přidává i lovestory - i pro dámy. 

Ukázka k dispozici zde.

Recenze

Portál české literatury

A pokračovat můžete recenzí na KnihoŽroutovi.

Co říkají čtenáři

"Překvapil mě vysoký morální standard hrdiny a knihy samotné. Pokud jsem to pochopil dobře, hrdina se dostává do mravního dilematu, když si jako ženatý najde milenku. Má kamaráda evangelického faráře, na jehož přísná evangelní slova podle všeho taky dost dá. Když se situace stává nesnesitelnou, páchá, jak z knihy vyplývá, sebevraždu. Už dříve se v textu objevuje něco o bolesti a jak se k ní staví samuraj, a rovněž toto „řešení“ mi připadne z této kategorie. I bytost, kvůli níž hrdina to všechno prožívá rozhodně není bez svědomí. To všechno vykresluje ušlechtilý obraz, pro mě, přiznám se, trochu z jiného světa. Ve světě, v němž žiju já, se kvůli rozvodu rozhodně harakiri nepáchají („vždyť ono je to lepší než se trápit.“) A to si vezměme, že se tu popisuje život člověka z „horních několika tisíc“." Jazyky.

"Příběh ředitele jednoho mediálního domu mě chytil a už nepustil. Absolutně jsem byl schopen se s hlavním hrdinou ztotožnit – alespoň stylem myšlení, a doufám že i stylem, jakým si psal svoje myšlenky do soukromého deníčku. Četl jsem knihu jedním dechem a dost dlouho mě takhle nic neoslovilo. Hlavní hrdina je manažer s fakt velkým platem. A ten mu jistě dost lidí závidí. A tak píše o svým životě, aby mu lidi nezáviděli..." Recenze na Tasslovice.

Romantický příběh zasazený do současnosti, v němž se může vidět mnoho lidí. Četl jsem ji jedním dechem, jen konec jsem nerozdýchal, přece jen patřím mezi zastánce červené knihovny :) Dalibor Chvátal, šéfredaktor Měšec.cz.