Knihy Patricka Zandla

Vždycky jsem chtěl psát knihy a příběhy. A za posledních dvacet let jsem toho napsal celou řádku. Když jsem si to jednou dal práci vyhledat, samotného mě překvapilo, kde se co našlo. Ale nejvíce jsou vidět knihy. Přehled mých knih s recenzemi je na GoodReads, tady jsou hlavně moje informace k nim... 

Husákův děda (2015)

Husákův děda Patrick Zandl obálka Generace prarodičů dnešních dospělých byla zvláštní tím, že její příslušníci postupně žili v několika státech a společenských zřízeních, aniž by vytáhli paty ze svého města. Bouřlivé zvraty dvacátého století se jim vryly do životů a daly vzniknout komickým i dramatickým příběhům, které jejich vnuci nadšeně hltali. A nové s nimi prožívali. Jak vypadalo dětství vedle jednoho takového dědy na rázovitém východočeském venkově? Vedle dědy přesvědčeného komunisty, který prošel nacistickým vězením a sabotoval invazi v roce 1968? Dětství kluka, kterého politika vůbec nezajímala, ale chtěl vědět, co se skrývá v té bedně s haknkrojcem v dílně pod ponkem... 

 Tuhle knihu jsem psal cestou do Valašského Meziříčí, kde mám kus firmy. Pondělních osm hodin na cestě. A původně jsem ji publikoval na Facebooku, jenže ohlas byl takový, že si přímo vyžádala papírovou verzi pro všechny, kteří maji na krajíčku své duše nebo srdce nostalgii. 

Vydalo Argo 15.7.2015, ku koupi na Kosmasu digitální a papírová verze, papírová i u dobrých knihkupců.  
Detaily o knize jsou zde na zvláštní stránce.  

Příběh strýčka Martina (2014)

Opus magnum mého života, které vás dost možná nenadchne. Čili moje koketování s iniciačním románem. Příběh dívky, která hledá svého strýčka. Příběh Stínů. Příběh lidí, kteří zakládali český stát a měnili Evropu. Strašný zmatek, který se vám buďto nějak poskládá, nebo neposkládá - to je víc na vás, než na mně. Vyšlo jako tištěná kniha v omezeném nákladu, elektronická verze zde

 

Apple: cesta k mobilům (2012)

Apple od návratu Steva Jobse mění řadu oborů a s nimi i svět. Jak to ale dokázalo, o tom se ví velmi málo. Kniha mapuje více jak deset let hudební a mobilní revoluce pod taktovkou Apple, od roku 1997 do počátku roku 2012. Podrobně si všímá historie produktů iPod, iPhone a iPad a analyzuje, jak se Apple podařilo je prosadit a dosáhnout celosvětové dominance.
Kniha vyšla v červenci 2012  v nakladatelství Mladá Fronta.   
Ukázku najdete zde (bez jazykové korektury).  

Koncernová pětiletka (2011)

Někdejší vymyšlený blog přepracovaný do formy novely má svou vlastní presentační stránku. Už od počátku to byl literární pokus, který stál za to. Vyšel na Palmknihách jako elektronická kniha, narozdíl od předešlých už není zdarma, ale za 79 Kč. V každém případě doporučuju vyzkoušet, je to jedna z knih, ze kterých mám radost.

WiFi - Praktický průvodce (2003)

Starý kus, první kniha o WiFi v Česku. Řada praktických návodů a postupů, dnes ovšem už poněkud zastaralá, bude jí také brzy deset let. Na její aktualizaci jsem pracoval, ale nakonec jsem ji vydal online, protože se mi podařilo při havárii disku o kus knihy přijít.

Flotila Země (2006)

Sci-fi, které původně vycházelo online. Příběh bitvy mezi mimozemšťany a Flotilou Země byl původně vsázkou s kamarádem o to, zda může existovat honosný příběh o české armádě, který by nebyl švejkovinou. Tak jsem ho napsal a bednu šáňa po právu vyhrál. Posléze vyšla i online, papírová verze už je k vidění zřídka.

Marigoldí léta (2008)

Sbírka toho "nejlepšího" z mého weblogu Marigold.cz - ke stažení i online do čtečky knih. Tedy po pravdě, papírová verze se prodávala jen jako raritní vydání, tu už neseženete.